Märta Måås-Fjetterström

(Ruotsi, 1873-1941)
Märta Måås-Fjetterström
(Ruotsi, 1873-1941)

VÄVNAD, rölakan, signerad AB MMF (AB Märta Måås-Fjetterström).

Stliserade blommor i occra och grönt mot rostfärgad botten. Tillverkad efter 1941. 32 x 31 cm.

Skador, lagningar.

Lähtöhinta
1 500 SEK