SOPPTERIN med LOCK, flintgods, möjligen modell "Japan", Rörstrand, 1800-talets slut.

Dekor av figurscener och blommor, hänklar i form av grenar. Höjd 29, längd 32 cm.

Slitage. Krakeleringar. Mindre nagg.

Lähtöhinta
1 500 SEK