MATTA, rölakan, monogramsignerad GK, 1900-talets andra hälft, 205x145 cm.

Polykromt geometriskt mönster mot ljusmelerad botten.

Bruksslitage, mindre fläckar. Senare franskantning.

Lähtöhinta
1 500 SEK