SKÅLAR, 2 st, porslin, Kina, 1900-tal.

Polykrom dekor av tuppar, blommorbladverk samt fiskar. Längd ca 19. Höjd ca 6,5-7 cm.

Några repor och glasyrdefekter.

Lähtöhinta
2 000 SEK
 Piilota
 Näytä lisää

Modern Art & Design 656

185. Josef Frank, a side table model "1112", Firma Svenskt Tenn, Sweden 1950s-60s.
Lähtöhinta
15 000 - 20 000 SEK
Tämänhetkinen tarjous:
- SEK