DAGBÄDD, Peter Hvidt & Ola Mölgaard för France & Son, Danmark, 1900-talets mitt.

Teak. Lös stoppad rygg och sits. Grön klädsel. Märkt med plakett. Längd ca 194 cm, djup ca 77 cm, total höjd ca 79 cm, sitt/ligghöjd ca 40 cm.

Bruksslitage, enstaka märken och repor. Klädsel med slitage och mindre fläckar.

Lähtöhinta
5 000 SEK