SÄNGBORD, ett par, Emmaboda Möbelfabrik, 1900-talets mitt.

Bemålade i ljust grått. Vardera med en låda med draghandtag i mässing. Etikettmärkta. Även stämplade SM. Höjd 54, längd 43, bredd 33 cm.

Senare bemålade. Obetydligt slitage.

Lähtöhinta
2 000 SEK