MATTA, orientalisk, 1900-talets senare del, ca 192 x 129 cm.

Mittmedaljong på rödtonad botten. Ljus huvudbård med dekor av blomster.

Bruksslitage, Mindre fläckar och kantslitage. Abrasher. Något ojämn i formen.

Lähtöhinta
1 500 SEK