MATTA, Kayseri Saff, semiantik. Part silk. Ca 230x86 cm.

Polykrom dekor av växter i fält. Bårder med vargliknande figurer.

Slitage. Smuts.

Alkuperä - Provenienssi

Enligt uppgift inköpt under 1940-talet.

Lähtöhinta
3 000 SEK