FÅTÖLJ, Grete Jalk för France & son, Danmark, 1960-tal.

Stomme i teak med lösa sitt- och ryggplymåer klädda i rött tyg. Sittplymå med metallfjädrar. Höjd 73 cm.

Smärre slitage. Ställvis smärre slagskador och fläckar. Sannolikt omklädd och renoverad. Smärre hål i klädseln.

Lähtöhinta
2 000 SEK