FÅTÖLJER, ett par. Möjligen Axel Larsson för Svenska Möbelfabrikerna i Bodafors, 1940-tal.

Ben och karmar i alm. Svängda armstöd. Klädda i ljust tyg. Höjd ca 90 cm.

Tyget med omfattande skador och fläckar.

Lähtöhinta
2 000 SEK