SKRIVBORD, gustaviansk stil, 1900-talets andra hälft.

Fem lådor i sargen. Nedåt avsmalnande ben men mässingskoning. Längd 135, bredd 75, höjd 75 cm.

Slitage, slagskador med smärre fanerbortfall. Smärre sprickor i fanerat. Ej ursprunglig nyckel, ej låsbar. Nyckel saknas. Avaimet puuttuvat.

Lähtöhinta
3 000 SEK