BÖCKER, 5 volymer, Svenskt Konstnärslexikon I-V, Allhems Förlag, 1952-1967.

Halvfranska band med omslag. Svensk text.
Roosval, Johnny & Lilja, Gösta (red.), Svenskt konstnärslexikon: tiotusen svenska konstnärers liv och verk. 1, Abbe-Dahlander, verk. 2, Dahlbeck-Hagström, verk. 3, Hahn-Lunderberg, verk. 4, Lundgren-Sallberg, verk. 5, Sallinen-Övrabymästaren, Allhem, Malmö, 1952-1967.

Bruksslitage. Omslag och band med skador och fläckar. Något gulnade blad. Ej fullt genomgångna.

Lähtöhinta
1 500 SEK