KANNOR, 6 st, porslin, 1800/1900-tal, Kina.

Rik polykrom dekor av bland annat figurscener och fåglar. Höjd ca 6-17 cm.

Skador. Lagningar. Spricka i locket till den största kannan. Handtag saknas. Slitage. Repor, märken. Nagg.

Lähtöhinta
2 000 SEK