BYRÅ, gustaviansk stil, 1800-tal.

Rak form med avfasade hörn, tre lådor. Intarsiadekor. Fasettslipad glasskiva. Längd 95, djup 46, höjd 83 cm.

Renoverad, omarbetad och kompletterad. Skador, ett löst beslag medföljer. Senare glasskiva. Nyckel saknas. Avaimet puuttuvat.

Lähtöhinta
3 000 SEK