Online-teemahuutokaupat
Madeleine Pyk – A Collection F769
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Private Collection of Hand-Knotted Persian Artifacts E1309
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:

KAFFEKANNA, silver, nyrokoko, Joseph & Albert Savory, London, 1835, vikt 904 g.

Bladhölstrad hänkel och pip. Lockknopp i form av blomma. Höjd 23 cm.

Bruksslitage. Odör invändigt. Mindre bucklor. Repor. Sprickor i hänkelns bendetaljer.

Lähtöhinta
4 000 SEK