SKRIVBORDSLAMPOR, 2 st,"OS-lampan", Anders Pehrson, Ateljé Lyktan, Åhus, 1900-talets andra hälft.

Omi typ 299. Brun- och grönlackerad. Höjd 40 cm.

Bruksslitage, Märken och repor. Mindre bucklor. Saknar raster. Ej funktionstestad.

Lähtöhinta
1 500 SEK