Korut
691534

BROSCH samt ÖRHÄNGEN, ett par, med odlade pärlor och rosenslipade diamanter.

Brosch, med franska importstämplar för platina och 18K guld, omkring sekelskiftet 1900. Längd 6,2 cm. Örhängen, ett par, 18K vitguld, Gerdt Hartvig Sandqvist, Stockholm, 1944. Ø ca 8,30 mm. Skruvstift. Höjd 2,5 cm. Totalvikt ca 13 g.

Bruksslitage.

Lähtöhinta
4 000 SEK