Online-teemahuutokaupat
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Arne Jones E1299
Huutokauppa:

LUKTDOSOR, ett par snarlika, silver, rokoko, 1700-tal, vikt 48 g.

Svängda knäckar. Lockknoppar i form av kronor. Otydliga stämplar. Längd 7- 7,5 cm.

Bruksslitage. Skador och sprickor. Bucklor. Senare gravyr. Bortskavd förgyllning. Invändigt avlagringar.

Lähtöhinta
2 000 SEK