SIDEBOARD, Sven Engström och Gunnar Myrstrand, Skaraborgs Möbelindustri AB, Tibro, 1960-tal.

Teak. Etikettmärkt, tre låsbara luckor med två hyllplan, tre lådor varav en försedd med fackindelning. Längd ca 160, höjd höjd 92, djup 45 cm. Nyckel finns.

Bruksslitage, repor, stötmärken, ena låset kärvar något. Avainet sisältyvät.

Lähtöhinta
2 000 SEK