MATTA, Kelim anatolisk, semiantik. Ca 370x160 cm.

Bestående av två hopsydda våder. Geometrisk stiliserad dekor i polykroma färger mot brungrå fond.

Lagning. Reva. Ett hörn med skada. Slitage.

Lähtöhinta
4 000 SEK