Barock

Barock

BYRÅ, barock, 1700-tal.

Fanerad med valnöt. Uppsats med tre lådor. Profilerad front. Tre lådor, beslag av mässing. Bredd 108. Djup 66. Höjd 99 cm.

Ett lås saknas i uppsats samt två lås i nedre lådor. Slitage, repor och märken. Fanerskador och lagningar. Torrsprickor. Något maskstungen i ben samt mindre avslag. Nyckel saknas. Avaimet puuttuvat.

Lähtöhinta
6 000 SEK