BORDSSURTOUT, silver och glas, troligen Gustaf Fredrik Richter (1818-1827(1863)), Stockholm, 1838. Tot vikt 251 g.

Rektangulär form. Behållare i slipad glas med lock. Dekor av lejontassar och bladrankor. Höjd 10,5 g.

Slitage. Båda glasbehållare med nagg. Otydliga stämplar.

Lähtöhinta
3 500 SEK