Erik Höglund

(Ruotsi, 1932-1998)
Erik Höglund
(Ruotsi, 1932-1998)

LJUSKRONA, Erik Höglund, Kosta smide och glas, 1900-talets senare del.

Smidesstomme med sex ljusarmar samt dekor i blått- samt klarglas. 3 förlängningsstavar. Diameter 45 cm, höjd ca 65 cm.

Slitage.

Lähtöhinta
3 000 SEK
Kuvan käyttöoikeudet