SOFFBORD, 1900-talets tredje kvartal.

Ben och sarg i ek. Skiva fanerad i teak. Fötter i gulmetall. Längd 135 cm, bredd 52 cm, höjd 55 cm.

Bruksslitage. Något ostabilt. Skada samt lagning vid ett benfäste.

Lähtöhinta
1 500 SEK