SKÅL, stengods, Bernt Friberg, signerad Friberg, Gustavsberg. 1900-talets mitt/andra hälft.

Ljus glasyr i blågula toner. Längd 14, höjd 6 cm.

Smärre slitage. Obetydliga klisterrester.

Lähtöhinta
2 000 SEK