AMPEL, glas, 1910/20-tal. Höjd 67 cm.

Kupa i blästrat glas med floral dekor. För en ljuspunkt. Glaskupans diameter 40 cm.

Ej funktionstestad. Slitage, fläckar samt textila delar missfärgade. Omknutna knutar invändigt. Senare el.

Lähtöhinta
2 500 SEK