KAKELUGN, omkring 1800-talets mitt.

Enligt uppgift höjd 190 cm. Enligt uppgift komplett och dokumenterad, se bilder och skiss.

Bruksslitage. Fåtal kakel något lagade. Nagg och smärre skador (se bifogat dokument), sprickor.

Lähtöhinta
16 000 SEK