SKULPTUR, glas. Ulrica Hydman-Vallien, Kosta Boda 1991. Unik.
Gröntonad kristall med målad dekor av avnsikten, ormar och figurer. Signerad Ulrica HV KOSTA BODA UNIQUE-91 8120-411. Höjd ca 23, längd ca 22 cm.
Kantnagg och stötskador, sannolikt från tillverkningen. Bruksslitage.