694375

Monica Backström

(Ruotsi, 1939-2020)
Monica Backström
(Ruotsi, 1939-2020)

SKÅL samt VAS, Monica Backström, Kosta Boda, signerade.

Opakglas med handmålade ränder i olika färger. Rund skål med rak form. Märkt Kosta Boda M. Backström 7650202. Diameter 20,5 cm, höjd 12 cm. Cylinderformad vas, diameter 9,5 cm, höjd 32 cm. Märkt Kosta Boda M. Backström samt otydlig numrering. Etikettmärkta.

Bruksslitage. Smärre repor.

Lähtöhinta
2 000 SEK
Kuvan käyttöoikeudet