694395

Kjell Engman

(Ruotsi, Syntymävuosi 1946)
Kjell Engman
(Ruotsi, Syntymävuosi 1946)

FIGURINER, 2 st, "Catwalk Madame Blue Tight", Kjell Engman, Kosta Boda, 2000-tal.

Kvinnor i röd hatt. Blå glasmassa. Signerade "Kosta Boda K. Engman 7090764". Formgivna 2004. Höjd 20 cm.

Bruksslitage.

Lähtöhinta
1 500 SEK
Kuvan käyttöoikeudet