SKRIVBORD, Engelsk stil, 1900-talets fjärde kvartal.

Fanerad med mahogny. Skiva delvis beklädd med läderimitation. Utdragslådor. Längd ca 123. djup ca 62, höjd ca 76 cm. Nyckel finns.

Slitage, repor och märken, med enstaka mindre stötskador. Nyckel och lås fungerar ej. Avainet sisältyvät.

Lähtöhinta
3 000 SEK