MINIATYRVASER, 12 stycken, bl a John Andersson, Gunnar Borg, Claes Thell, Claes Ivarsson, 1900-talets andra hälft.

Olika former och glasyr. Signerade J. A Höganäs, Gunnar Borg HM -85, Thell H.M -86, M Höganäs, BP 1977, Klase Jr HM 87, Thunell, CI 1977. Höjd 2-8 cm.

Smärre slitage. Enstaka nagg samt en vas med krackelyr.

Lähtöhinta
2 000 SEK