KARMSTOLAR, ett par, Arne Norell, "Sirocco", 1900-talets tredje kvartal.

Stommar i jakaranda. Armlän, rygg samt sits i läder. Läderklädda sittdynor med knapphäftning. Citesintyg medföljer.

Bruksslitage. Fläckar och märken. En med lagning i sits. Ställvis blekta. Läder ställvis torkat samt med krackelyrer.

Lähtöhinta
12 000 SEK