Soffa, fåtölj samt soffbord. Soffa och fåtölj klädda i lejongul textil, soffan i svängd form. Bladformat soffbord som går i linje med soffans rundning. Soffans längd 235 cm, soffbordets längd 161 cm, höjd 52 cm.
Slitage. Märken, repor, smuts, fläckar.