SOFFGRUPP, 3 delar, Johannes Andersen för Trensum möbelfabrik, 1900-talets andra hälft.

Soffa, fåtölj samt soffbord. Soffa och fåtölj klädda i lejongul textil, soffan i svängd form. Bladformat soffbord som går i linje med soffans rundning. Soffans längd 235 cm, soffbordets längd 161 cm, höjd 52 cm.

Slitage. Märken, repor, smuts, fläckar.

Lähtöhinta
10 000 SEK