GLASSERVIS, 66 delar, "Odelberg Junior", Kosta, 1900-talets andra hälft.

Slipad dekor med gulddetaljer. Nio rödvinsglas (höjd 15,5 cm), tre vitvinsglas (höjd 13,5 cm), sex champagnekupor, fem snapsglas, sex större samt tolv mindre selterglas, tolv+sex+sju starkvin- och likörglas.

Bruksslitage. Gulddekor ställvis bortskavd. Ca 17 fotnagg samt två fotavslag.

Lähtöhinta
8 000 SEK