KANDELABER samt BURK, stengods, Lisa Larson, Gustavsberg, 1900-talets andra hälft.

Burk med dekor av man och fisk på lock, höjd 17 cm. Kandelaber med präglad dekor samt gulddekor, höjd 26 cm.

Lättare ytslitage, mindre tillverkningsdefekter.

Lähtöhinta
2 000 SEK