HÖRNHÄNGSKÅP, Dalarna, daterad 1804

Profilerat krön. Bemålad floral dekor. Längd 72, bredd 45, höjd 93 cm.

Omfattande smuts. Slitage, ställvis slagskador samt orangrepp. Träsprickor. Renoverad och kompletterad. Låskolv saknas.

Lähtöhinta
1 500 SEK