APPLIQUER, ett par, oscarianska, 1800-talets slut.

Förgylld metall. För två ljus vardera. Vegetativ dekor. Behängd med prismor. Maxbredd ca 39cm, höjd ca 20cm.

Slitage. Lösa prismor. Naggade prismor. Prismor saknas.

Lähtöhinta
2 000 SEK