SKÅP, 1800-talets andra hälft.

Målat. Beslag av mässing. Dörr med bakomliggande hyllplan. En låda över samt under dörr. Bredd 77. Djup 44. Höjd 162 cm. Nyckel finns.

Slitage. Repor och märken. Torrsprickor. Senare målning och beslag. Nyckel saknas till lådorna.

Lähtöhinta
4 000 SEK