BYRÅ, nyrenässans, daterad 1865.

Fanerad med valnöt, rektangulär form, fronten med fyra lådor, övre lådan signerad; 1865 Firma Aug Pettersson % söner Malmö snickaren Johan Nordström, längd 89, bredd 47, höjd 95 cm. Nyckel finns.

Bruksslitage, spricka, nagg, repor. Avainet sisältyvät.

Lähtöhinta
3 000 SEK