INDUSTRILAMPA, "Triplex-pendel", Johan-Petter Johansson, ASEA Belysning, 1900-talets mitt.

Justerbar längd, reglerbar ljuspunkt. Kromad och lackerad metall. Längd ca 131 inklusive lampsockel.

Senare dragen el. Slitage. Rost. Märken. Färgbortfall. Ej funktionstestad.

Lähtöhinta
4 000 SEK