BORDSLAMPA, Arteluce., 1900-talets andra hälft.

Paulo Rizzato, svart respektive brun plast med skärm i vit plast. Ledbar arm och vridbar skärm. Tillverkad för Arteluce formgiven 1975. Maximal höjd 90 cm.

Ej funktionstestad., plsthöljet på foten något löst, smärre repor.

Lähtöhinta
2 000 SEK