Kosta Boda

(Ruotsi, Syntymävuosi 1742)
Kosta Boda
(Ruotsi, Syntymävuosi 1742)

GLASSERVIS, 26 delar, "Oktav", Bertil Vallien, Kosta Boda.

6 vinglas (ca 16 cm)
8 sherryglas (ca 13 cm)
12 selterglas (ca 7,5 cm)

4 extra vinglas medföljer

Smärre slitage. Enstaka repor. Ett sherryglas med fotnagg.

Lähtöhinta
2 000 SEK
Kuvan käyttöoikeudet