SLAGBORD, allmoge, 1800-talets andra hälft.

Delvis målat. Dubbelgrindar. Total längd ca 160 cm (66+28+66), bredd 111 cm, höjd 71 cm.

Slitage. Repor och märken. Torrsprickor, rostangrepp, brännmärken.

Lähtöhinta
4 000 SEK