Rokoko

(Ruotsi)
Rokoko
(Ruotsi)

HÖRNSKÄNK, rokoko, 1700-tal.

Rester av målning. Beslag av mässing. En dörr med bakomliggande förvaring. Bredd 89. Djup 59. Höjd 88 cm. Nyckel finns.

Slitage. Repor och märken. Torrsprickor. Mindre avslag. Senare beslag. Avainet sisältyvät.

Lähtöhinta
7 000 SEK