FÄBODSTOL., Hälsingland, 1800-tal.

Brunmålad. Profilerad ryggbricka. Tappade ben. Höjd 70 cm.

Slitage och färgbortfall. Ett ben något löst, lätt rank.

Lähtöhinta
1 500 SEK