STÅNKOR, 3 stycken, allmoge, 1800-tal.

Bemålade i brunt, blått, svart och rött. En daterad 1855 och märkt A Östter samt en daterad 1856. Höjd 19,5-25 cm.

Ställvis färgbortfall. Repor och slitage. Smärre sprickor.

Lähtöhinta
2 500 SEK