LÅDBORD, allmoge, Hälsingland, 1800-talets första hälft.

Skiva med spår av bemålning. Blåmålat underrede. Sidor med varsin låda. Längd 94, bredd 47, höjd 72 cm.

Något rangligt. Slitage. Färgbortfall.

Lähtöhinta
3 000 SEK