VÄGGLAMPOR, ett par, ASEA, 1900-talets mitt.

Stommar i mässing samt kupor i vitt opakt glas. Ena lampan etikettmärkt. Längd 38, höjd 32 cm.

Ej funktionstestade. Sedvanlig slitage, fläckar och ställvis missfärgningar. Ena kupan med mer omfattande missfärgning.

Lähtöhinta
4 000 SEK